KOÜ Derbent MYO


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

      

Bugün: 25 Nisan 2018, Çarşamba

 Hoşgeldiniz !


Tanıtım


 

 

Sevgili Öğrenciler,
Yeni bir eğitim-öğretim dönemi başlangıcında sizlere Kocaeli Üniversitesi ve Kartepe Turizm Meslek Yüksekokulu adına en iyi dileklerimi iletiyor, hoşgeldiniz diyorum.
Günümüzde bilgiyi öne çıkarmak ve bilgi temelli bir toplum olmak önem taşımaktadır. Bilgi temelli bir toplum olabilmenin yolu da eğitim, öğretim ve araştırma yapmaktan geçmektedir. Bilgi toplumu olarak adlandırabileceğimiz bu yeni dünyada hızla değişen yaşam koşulları, insanoğlunun sonu gelmeyen ihtiyaçları ve içinde bulunduğumuz ekonomik sistem değişik alanlarda ve nitelikli iş gücüne olan ihtiyacı her geçen gün artırmaktadır. İşte temel hedefimiz, bu ihtiyacı karşılayabilecek gençlerimizi yetiştirmek ve çağın koşullarına uygun donanımlarla mezun edebilmektir.
Bu hedef doğrultusunda, köklü ve sürekli gelişme ivmesinde olan Kocaeli Üniversitesi’nin bir parçası olarak Meslek Yüksekokulumuz, kurulduğu günden bugüne evrensel bilim kuralları çerçevesinde Ülkemize hizmet vermektedir.
Meslek Yüksekokulumuz, Üniversitemizin de imkanlarını kullanarak Sizlere gerek fiziki koşullar çerçevesinde gerekse de sosyal-kültürel faaliyet ve olanakların sağlanması hususunda çağdaş bir mesleki eğitim yanında, zengin bir sosyal-kültürel ortam da sağlamaktadır.
Sevgili Öğrencilerimiz,
Eğitim ve öğretimde yeniden yapılanma süreci çerçevesinde hızla ilerleyen Meslek Yüksekokulumuz, bacasız sanayi olarak nitelendirilen turizm sektörü için nitelikli elemanların yetiştirildiği, Türkiye’nin önde gelen merkezlerinden biri olmayı hedef olarak seçmiş ve mesleki eğitimde tüm kaynakları harekete geçirmek üzere büyük bir azim ve kararlılıkla çalışmalarına devam etmektedir.
Öncelikle, turizm ve ilişkili olduğu sektörlerde istihdam olanaklarına sahip olacak ve tercih edileceksiniz. Bu sektörde gereği gibi istihdamınıza katkı sağlamak üzere alacağınız eğitimin en yüksek kalite düzeyine çıkartılabilmesi için, ilke olarak uzmanlık alanı derslerinin, en nitelikli akademik personel ile verilmesi konusunda özen gösterilmektedir. Mesleğinde uzman eleman yetiştirmeyi hedef alan Meslek Yüksekokulumuz; eğitimin kalitesi, donanım yeterliliği ve öğretim elemanlarının niteliği bakımından Ülkemizde önde gelen kurumlar arasında yer almaktadır. Meslek Yüksekokulumuz kampüsünde bulunan uygulama otelimiz ile mesleğe daha iyi hazırlanmanız için teorik bilgilerinizin uygulamaya yönlendirilmesine de olanak sağlanmaktadır.
Sürekli olarak Sizlere daha kaliteli eğitim ve öğretim hizmeti verme gayretinde olacağız. Bir üniversiteli olma farklılığını ve sorumluluğunu Meslek Yüksekokulumuzun Sizlere sunduğu imkânları en iyi şekilde değerlendirerek yaşayacağınıza olan inancım tamdır. Bu inançla, akademik personelimiz ve idari personelimizle birlikte tekrar hoşgeldiniz diyor, Sizleri yürekten kutlarken, başarılarınızın devamını diliyorum.
Sevgiyle kalın,,,
Prof. Dr. Sami KARACAN

 

 

 
© Kocaeli Üniversitesi Kartepe Turizm Meslek Yüksekokulu
41080, Kartepe/KOCAELİ
Tel: +90 (262) 353 43 71 / Belgegeçer: +90 (262) 353 45 11